Edukacja Obywatelska

Strona główna » Baza wiedzy

Baza wiedzy

W naszej BAZIE WIEDZY znajdują się już setki scenariuszy lekcji etyki dla wszystkich poziomów edukacyjnych, wiele artykułów problemowych oraz polecanych przez nas wydawnictw książkowych.

Zamieściliśmy także pełen tekst Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. W sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. (Dz.U. Nr 36, poz. 155, z późn. zm.), kluczowego, ale też wysoce kontrowersyjnego, wymagające pilnej zmiany aktu prawnego dotyczącego nauczania etyki w szkołach publicznych.

Systematycznie publikujemy, i będziemy to nadal robić, kolejne materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Wiemy, że najbardziej ich brakuje nauczycielom uczącym etyki w szkole podstawowej i to szczególnie im staramy się pomóc.

Zwracamy się do licznych już przyjaciół portalu, czynnych i potencjalnych nauczycieli etyki na wszystkich poziomach nauczania o pomoc, której bardzo potrzebujemy. Przysyłajcie nam na adres. info(małpka)etykawszkole.pl. Wasze autorskie programy, propozycje dydaktyczne i scenariusze nawet, jeśli jest to tylko temat jednej lekcji w jednej klasie. Opublikujemy ten materiał w tym dziale z podaniem źródła i bliższych informacji o Autorce/Autorze.

 

Zostań Redaktorem portalu etykawszkole.pl . Osoby zainteresowane stałą współpracą zapraszamy do naszego zespołu redakcyjnego.