Książki

Historie przedhistoryczne

Historie przedhistoryczne Jerzego Ostrowskiego to zbiór niezwykle dowcipnych i mądrych opowiadań o tym, jak człowiek pierwotny dokonywał najważniejszych wynalazków ludzkości - od szałasu i siekiery z krzemienia, przez żagiel i dźwignię po kalendarz, zegar i windę.
Autor przemawia do młodego czytelnika bardzo przystępnie i obrazowo. Humor sytuacyjny i językowy scen z życia prehistorycznego łączy z dającym do myślenia nawiązaniem do współczesności.
Akcja rozgrywa się w różnych stronach świata, a bohaterami są dzieci, dorośli i bożki - wszyscy o zabawnych i znaczących imionach (np. Cocopoco, córka Przemysła Tralala, król Awan Tur).

 A oto jak książeczkę to zarekomendował nasz użytkownik (za polecenie i recenzje bardzo dziękujemy ):

Chciałbym, za pośrednictwem tej strony polecić pewną książkę dla dzieci, która mnie - jako rodzicowi - bardzo się przydała, a dzieciom moim bardzo podobała. Chodzi o "Historie przedhistoryczne" Jerzego Ostrowskiego, które właśnie zostały wznowione.
Ostrowski zdążył wydać tę niewielką książeczkę tuż przed II Wojną Światową. Przez wojenną zawieruchę zapomniano o niej, a po wojnie - wiadomo - inna już obowiązywała estetyka... Ale do rzeczy, autor w kilku niedługich opowiadaniach, z pozoru błahych (wystarczy rzut oka na ich tytuły), lecz niezwykle dowcipnych pisze o rzeczach naprawdę ważnych. Rzekłbym, że to książka filozoficzna dla dzieci [ja czytam 5-cio i 6-cio latkom, ale myślę, że idealna byłaby dla ludzi w wieku 7-10 lat]. Co ciekawe nie a nic się nie zestarzała: język jest jak najbardziej nowoczesny, pozbawiony anachronizmów i "dziwnej" składni, które czasem można spotkać nawet w książkach z lat '50 i '60 XX w. Ja z powodzeniem zastosowałem te opowiadania jako punkt wyjścia do przeprowadzenia szerszej dyskusji filozoficznej z dziećmi. Polecam ją również nauczycielom etyki.

 

Rok wydania: 2013
Stron: 192
Oprawa: twarda
Format: 200x190
Pakowanie: 4
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 2 grudnia 2013

Książka dostępna: http://sklep.zysk.com.pl/historie-przedhistoryczne.html

 

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj