Edukacja Obywatelska

Strona główna » Co i dlaczego robimy

O założeniach i celach projektu www.etykawszkole.pl

Email Drukuj PDF

 

Strona www.etykawszkole.pl powstała jako otwarty projkekt  mający na celu wspieranie edukacji obywatelskiej w szerokim ujęciu a w szczególności Etyki. Etyka w Szkole jest projektem otwartym, neutralnym i niekomercyjnym. Oznacza to że:

  1. Do projektu może dołączyć każdy, komu temat etyki w polskich szkołach jest bliski i dysponuje materiałami lub przemyśleniami w tym temacie, którymi chciałby się podzielić.
  2. Na portalu nie promujemy żadnej partii politycznej czy światopoglądu religijnego. Portal jest kierowany do wszystkich zainteresowanych etyką w szkołach bez względu na przekonania religijne czy polityczne.
  3. Niekomercyjność, to dla nas podstawowy warunek niezależności. Portal tworzą ludzie, którym temat etyki w szkole jest bliski i wszystkie wydatki ponoszą z „własnej kieszeni”. Na portalu nie umieszczamy reklam ani artykułów sponsorowanych. Oznacza to niestety również, że nie dysponujemy dodatkowymi środkami na promocję i reklamę, dlatego tym bardziej jesteśmy Państwu wdzięczni za zaangażowanie i promowanie serwisu. Zapraszamy Państwa także na naszą stronę na fb. Zamieszczamy tam linki do ciekawych tekstów w sieci oraz informacje o wydarzeniach, polecanych lub inicjowanych przez nasz portal. Będziemy wdzięczni za jej polecanie Waszym "facebookowym" przyjaciołom i znajomym

 

 

Rys programu

Naszą pomoc adresujemy do nauczycieli etyki, którzy ciągle mają duże trudności ze znalezieniem dobrych materiałów do prowadzenia lekcji.  Często jest to powód, że żaden z nauczycieli zatrudnionych w danej szkole, spełniających kryteria kwalifikacyjne, nie podejmuje się uczenia etyki, chociaż byliby chętni i uczniowie i ich rodzice.

Chcielibyśmy także dotrzeć do rodziców dzieci pozbawionych możliwości uczęszczania na lekcje etyki i pomóc im w zorganizowaniu zajęć. Naszym głównym celem jest dostarczenie rodzicom informacji kiedy i na jakich zasadach mogą ubiegać się o zorganizowanie lekcji etyki w szkołach swoich dzieci.

W dalszej kolejności planujemy opracowanie (wspólnie ze współpracującymi z nami nauczycielami etyki) społecznego podręcznika do etyki i  udostępnianie go na naszej stronie internetowej.