Książki

Nieoczywista UKŁADANKA POLSKA

Opatrzona podtytułem: Preteksty do myślenia, do rozmowy, do działania. Ponad podziałami, międzypokoleniowo. To książka wyjątkowa – jak piszą Autorki – dla naszych dziadków, rodziców, dzieci i kolejnych pokoleń. To bogato, pięknie ilustrowany leksykon, zbiór scenariuszy lekcji, informator, „pobudnik” do krytycznego myślenia i poszukiwania własnych odpowiedzi na trudne tematy. Wszystko to i jeszcze dużo więcej w jednym, ale zebrane z sensem, nic tu nie ma przypadkowego, niepotrzebnego. Pracę z tematami/hasłami wzbogacają i ułatwiają quizy, krótkie testy, otwarte pytania.

Patronat honorowy nad „Układanką” objął Rzecznik Praw Obywatelskich. Informacja o tym na stronie internetowej RPO opatrzona została informacją:

„Układanka Polska Nieoczywista” powstała z myślą, by łączyć wszystkich Polaków w duchu demokracji i równości. Celami publikacji są między innymi:

- budowanie wspólnoty ponad podziałami, międzypokoleniowo, bez wykluczeń,

- aktywizowanie młodzieży w duchu wartości demokratycznych, równościowych, otwarcia na innego

człowieka, z poszanowaniem odmienności i różnic,

- uwrażliwianie obywateli na prawa człowieka i prawo w kontekście różnorodnych aspektów życia,

- budowanie szacunku dla każdego bez względu na jego poglądy, wyznanie, rasę, płeć, orientację.

 

Autorki: Maja Krämer i Karolina Laube Krämer

Ilustracje: Joanna Konic, Paulina Kucharska, Łukasz Malinowski, Elżbieta Sawicka, Patryk Zremba.

Rok wydania: 2018

Wydawca: Fundacja „Kocham Polskę” Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.kochampolske.eu

Ilość stron: 864

ISBN: 978-83-7781-648-6

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj