Pytania i Odpowiedzi

Czy mogę wydrukować teksty z portalu?

Pytanie: Moje dzieci nie uczestniczą w lekcjach religii. Chciałabym, aby chodziły na etykę, której w naszej szkole nie ma. Czy mogę wydrukować teksty z portalu, żeby przedstawić je innym rodzicom i przekonać, jak bardzo interesujące i cenne są lekcje etyki. Może uda mi się zebrać dostatecznie dużą grupę uczniów, dla której szkoła musi zorganizować lekcje etyki.

Nasza odpowiedź: W pytaniu Pani są zawarte dwa ważne tematy. Pierwszy to warunki korzystania z zasobów portalu. U dołu każdej strony jest komunikat, że nasze teksty objęte są licencją creative commons 3.0. Po kliknięciu na to pole wyświetli się strona z informacją, na czym polega taka licencja. W największym skrócie: można wykorzystać teksty pod warunkiem, że każdorazowo poda się ich źródło, czyli Autorkę/Autora i adres portalu etykawszkole.pl.

Publikując nasze teksty niejako automatycznie zakładaliśmy, że wszyscy ich odbiorcy – nauczyciele, rodzice, uczniowie – dobrze wiedzą, co jest przedmiotem nauczania etyki. Doradzając rodzicom skupialiśmy się na sprawach organizacyjnych i formalno-prawnych. Pani nam uświadomiła, że aby zebrać ową „progową” grupę siedmiorga uczniów, dla których szkoła musi zorganizować lekcje etyki, chyba trzeba zacząć od wyjaśnienia rodzicom, dlaczego warto posłać dziecko na etykę.

Wszystkie publikowane na stronie teksty objęte są licencją creative commons 3.0, o ile w tekście nie zaznaczono inaczej. Zezwala się na ich wykorzystanie do celów dydaktycznych z uznaniem praw autorskich i każdorazowym wskazaniem źródła. Serwis korzysta z plików cookies.

Szukaj